Про профспілку

Вільна профспілка машиністів України (ВПМУ) - добровільна неприбуткова всеукраїнська громадська організація, до складу якої входять працівники локомотивних бригад, а також працівники інших професій залізничного транспорту України, які визнають та виконують Статут профспілки.

ВПМУ діє незалежно від адміністративно - господарських та державних органів, політичних партій та інших громадських організацій, їм не підзвітна і не підконтрольна.

Діяльність релігійних структур, політичних партій та рухів в органах профспілки не допускається.

ВПМУ створена у березні 1992 року з метою представництва, здійснення та захисту трудових соціально - економічних прав і інтересів членів профспілки.

У 1992 році ВПМУ виборола право укладання Галузевої угоди з Укрзалізницею та Мінтрансом України. Разом з іншими всеукраїнськими профспілками постійно входить до спільного представницького органу по укладанню Генеральної угоди і контролю за її виконанням.

ВПМУ була однією з ініціаторів створення Національної ради соціального партнерства при Президентові України та її постійним членом.

Приймає активну участь у роботі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, входячи до його керівних органів (Правління фонду, Наглядової ради).

З моменту створення профспілка підтримує тісні стосунки з профспілками інших країн Світу, у тому числі з фаховими профспілками машиністів.

З 1994 року профспілка є повноправним членом Міжнародної федерації транспортників (ITF), приймає активну участь у заходах, які вона проводить.

В 2012 році Національна служба посередництва та примирення прийняла рішення № 001/12-00-П про визнання ВПМУ такою, що відповідає критеріям репрезентативності на галузевому рівні для участі у колективних переговорах з укладання галузевих (міжгалузевих) угод та для делегування представників до органів соціального діалогу на відповідному рівні.